Czy warto zainwestować w Bumper Ball?

Czy warto zainwestować w Bumper Ball?

Autor Maciek

26 marca, 2020

Witaj w kolejnym wpisie z serii Akademia Inwestora Spogle. Dzisiaj na tapetę bierzemy jeden z najpopularniejszych pomysłów na zarabianie na dobrej zabawie.

Popatrz na te zdjęcia poniżej i odpowiedz sam sobie, czy byś nie chciał zarabiać przy okazji świetnie się bawiąc?

Ale spokojnie. Jeżeli Ciebie interesują twarde dane, stopa zwrotu z inwestycji, ile należy zainwestować na początek i na jakich okazjach możesz zarabiać, to znajdziesz również coś dla siebie.

Zapraszamy do lektury!

Czym jest Bubble Football?

Tak naprawdę Bubble Football to najpopularniejsza gra z wykorzystaniem kul Bumper Ball. Zasadniczo polega na zwykłej grze w piłkę nożną z wykorzystaniem dmuchanych kul, które dodają trochę kolorytu tej znanej dyscyplinie.

Jest to szczególnie dobry pomysł na Team Building i inne formy integracji

Poniżej nagrywka z naszej wizyty w jednej ze szkółek piłkarskich


Dlaczego ta forma rozrywki jest tak popularna? Ponieważ zapewnia ekstremalnych doznań w bezpiecznej formie i pozwala spróbować czegoś zupełnie nowego. Bo powiedzmy sobie szczerze jak wiele razy masz okazję wygrać walkę o piłkę robiąc salto w przeciwnika? Ja nie znam innego sportu, który na to pozwala 😀

Same kule Bumper Ball są kulami sferycznymi, wykonanymi ze specjalnego tworzywa, z tunelem w środku, do którego wchodzi uczestnik. Budowa kuli Bumper Ball chroni uczestnika zabawy przed jakimikolwiek skutkami tej zabawy – głowa jest schowa w kulce a zawodnik przymocowany jest specjalnymi paskami, które chronią przed wypadnięciem z kulki. 

Skąd popularność kul Bumper Ball?

Bumper Ball zyskało na popularności kiedy wystąpiło w norweskiej telewizji w 2011 roku. Od tamtego czasu podbija świat z marszu. Można wymienić kilka powodów dlaczego akurat ta forma rozrywki cieszy się niesłabnącą popularnością

  1. Możliwość gry w Bubble Football – Połącz najpopularniejszy sport na świecie z dodatkową dawką adrenaliny i wyjdzie Ci połączenie idealne. Bardzo dużo osób utożsamia zabawę w Bumper Ball z Bubble Football i nie da się ukryć, że jest to najpopularniejszy sposób wykorzystywania kulek
  2. Cała masa innych gier z wykorzystaniem Bumper Ball. Mimo, że bubble football to najpopularniejszy sposób wykorzystania kulek, to nie jedyny! Więc jeżeli ktoś nie przepada za piłką nożną, lub chciałby spróbować jeszcze innej formy zabawy to ma taką możliwość
  3. Szeroka grupa odbiorców – zaletą kulek Bumper Ball jest to, że może z nich korzystać praktycznie każdy – od przedszkolaka po dorosłego. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule jaki rozmiar kulki wybrać
  4. Idealne na wiele okazji. Kolejny plus – kule Bumper Ball nadają się na praktycznie każdą okazję. Z własnego doświadczenia możemy wymienić następujące okazje, na które wynajmowaliśmy kulki: Wieczór kawalerski, wieczór panieński, impreza integracyjna, impreza firmowa, atrakcja dla dzieci podczas pikniku rodzinnego, zakończenie sezonu w klubie piłkarskim, urodziny na sportowo, festyn szkolny. Pewnie o kilku okazjach zdążyliśmy zapomnieć, ale jak widać okazji do zarobku nigdy nie brakuje

Ile kosztuje zestaw kul Bumper Ball? 

Przechodzimy do najważniejszej kwestii – kasa! Zestaw 10 kul Bumper Ball  Premium TPU kosztuje ok. 14.500 zł. Cena może różnić się od tego czy bierzesz kulki o średnicy 1,25m czy 1,55m. Na rynku możesz również dostać kulki z tworzywa PVC, jednak nie polecamy tego o czym pisaliśmy już tutaj:
Bumper Ball TPU vs PVC. Jakie wybrać?

Z jakim budżetem mogę zacząć przygodę z Bumper Ball?

Wszystko zależy na jak szeroką skalę chcesz działać? Czy chcesz tylko jeden zestaw kul? Wtedy płacisz tylko za jeden zestaw (Kule + pompka) i ewentualnie dodatki (nakolanniki, brameczki itp). Na taki początkowy zestaw, wliczając materiały reklamowe powinno wystarczyć 19 – 20 tysięcy złotych

Z drugiej strony możesz podejść do tematu szerzej. Możesz chcieć zainwestować w większa ilość kulek, na przykład 2 zestawy w różnych rozmiarach, na różne okazje. Możesz również połączyć Bumper Ball z inną atrakcją. Najczęściej łączonymi atrakcjami są Archery Tag oraz Foot Dart. Dzięki temu możesz już na starcie zwiększyć swoją atrakcyjność w oczach potencjalnych klientów i zwiększyć zarobki.

Taka opcja to inwestycja rzędu 30 – 40 tysięcy złotych, w zależności od tego jaką kombinację wybierzesz.

Czy jest to dużo? Zależy jak na to spojrzeć, jednak czas zwrotu z inwestycji wynosi średnio jeden sezon a dodatkowo oferujemy naszym klientom leasing sprzętu, dzięki czemu koszty są rozłożone w czasie i łatwiej zacząć swoją przygodę

Zobacz ofertę Leasingu

Jaka jest średnia stawka wynajmu kul Bumper Ball?

Średnia cena wynajęcia zestawu 10 kul na 1h to 300 – 350 zł. Przy dłuższym wynajmie, np. 6h, cena wynosi ok. 200zł. Jak widać zwrot z inwestycji jest dość szybki

No właśnie, jaki jest zwrot z inwestycji?

Zakładając koszt zakupu 10 kulek za 14.500 zł, zwrot inwestycji nastąpi jeżeli wynajmiesz kulki na 1h 49 razy. Jednak rzadko się zdarza, że wynajmujący chcą kulki na 1h. Bardzo często są to dłuższe wynajmy, od 3 do nawet 7,8h. W sezonie (kwiecień – wrzesień) a w szczególności w okolicach dnia dziecka, jesteś w stanie znaleźć wielu chętnych na dłuższe wynajmy. 

Spokojnie więc możemy założyć, że zwrot z inwestycji następuje po jednym sezonie. Może nawet szybciej w zależności od konkurencji, Twojej reklamy i dostępności potencjalnych zainteresowanych. 

Czy możesz zacząć swoją przygodę z mniejszą ilością kulek?

Jak najbardziej! Zestaw 10 kul to standardowy wybór, ponieważ na taką ilość jest najczęściej zapotrzebowanie. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wziąć mniejszą ilość kul na spróbowanie i rozkręcenie biznesu. Zawsze możesz dokupić pojedyncze sztuki później, kiedy wyrobisz już sobie grupę odbiorców. 

Jak wypromować swoje atrakcje?

Dużo zależy od tego jaki masz budżet i jak dobrze znasz się na działaniach Digital Marketingowych.

Są sposoby tradycyjne – dzwonienie, pisanie maili, chodzenie po szkołach. Jednak są to dość czasochłonne zajęcia.

Można korzystać z różnego rodzaju platform typu OLX, Sprzedajemy itp. Trzeba się jednak liczyć z tym, że nasza oferta możesz przepaść w gąszczu konkurencji (jeżeli nie zostanie płatnie wypromowana).

Pozostają również kwestie typowego Digital Marketingu. SEO, Google Ads i reklamy na Facebooku. Nie będziemy teraz wnikać w szczegóły tych działań, ponieważ jest to blog o tym jak robić pieniądze na dobrej zabawie a nie działaniu w sieci. Jednak jeżeli nie czujesz się na siłach, żeby samemu kierować takimi działaniami, to możesz zrobić tak jak my – oddać je w ręce profesjonalistów. Zajrzyjcie tutaj jeżeli potrzebujecie pomocy w kwestiach Digital Marketingu

Czego oprócz Kul Bumper Ball potrzebuję do prowadzenia atrakcji?

Oczywistym jest, że bez kulek nie będziesz w stanie poprowadzić zajęć. Ale często oprócz nich, będziesz potrzebował dodatkowe akcesoria.

Grzybki (kolorowe czapeczki) do wydzielania pola. Małe brameczki w razie gdybyś grał na terenie bez bramek. Nakolanniki dla uczestników zabawy (szczególnie w przypadku zabawy z dziećmi). Warto mieć zawsze przy sobie piłkę i pompkę do tej piłki. Również gwizdek i kolorowe narzutki na wszelki wypadek też się przydadzą. Nie są to duże nakłady finansowe a sprawią, że będziesz przygotowany na wszelkie okoliczności.

Czy potrzeba wykwalifikowanego animatora do prowadzenia zajęć?

Krótka odpowiedź: nie, każdy może prowadzić zajęcia.

Jednak tak jak każda praca w tej branży, musisz być w stanie wytłumaczyć grupie zasady, pilnować przestrzegania zasad i płynności rozgrywki, na bieżąco reagować na rozwój wydarzeń na boisku. Gra w Bubble Football jest bardzo wymagająca, mecze zazwyczaj nie trwają dłużej niż 5 minut. Musisz być przygotowanym na to, jak organizować gry w taki sposób, żeby każdy otrzymał odpowiednią dawkę gry oraz odpoczynku. 

Jeżeli nie czujesz się na siłach żeby być odpowiedzialnym za tę część biznesu, albo po prostu nie masz na to ochoty, wtedy polecamy kogoś kto ma predyspozycję do tego typu działalności. Nie musi to być certyfikowany animator. Często wystarczy ktoś komunikatywny z dużą dawką energii i chęcią do działania

Gdzie trzymać Bumper Ball i jak je transportować?

Dobra wiadomość jest taka, że inwestycja w Zestaw Bumper Ball nie wymaga od razu inwestycji w dodatkowe miejsce magazynowe bądź większy samochód. 

Nasze pierwsze kulki trzymaliśmy schowane w szafie w mieszkaniu (jednak transport ich z 8 piętra do samochodu to już inna bajka 🙂 ). Nie potrzebujesz specjalnego miejsca do trzymania ich – wystarczy Ci suche i w miarę ciepłe miejsce i spokojnie możesz przechowywać tam swoje kulki. Nie polecamy trzymać ich na ziemi, bądź w miejscu o wysokiej wilgotności – może to wpłynąć na ich jakość.
Co do transportu – do przewozu 10 kulek + pompki i innych akcesoriów wystarczy zwykły samochód. Wykorzystywaliśmy już wiele samochodów do przewozu naszego sprzętu – od Fiata Uno, przez Focusa Kombi aż po Renault Traffica. Mieściły się w każdym samochodzie. 

Jeżeli planujesz kupić jeden zestaw – każdy samochód z bagażnikiem się nada. Jeżeli planujesz kupić 2 zestawy bądź połączyć Bumper Ball z inną atrakcją, np. Archery Tag, wtedy bezpieczniej będzie wybrać samochód kombi bądź coś większego.

Na jakich nawierzchniach mogę korzystać z Bumper Ball?

Idealne nawierzchnie to hala sportowa bądź murawa ze sztuczną trawą. Boisko z naturalną trawą również się nada, pod warunkiem, że nie znajduje się na niej nic ostrego. Boisko plażowe również będzie dobre – pod tym samym warunkiem. Upewnij się, że w miejscu którym planujesz grać nie ma żadnych ostrych kamieni bądź rozbitych butelek. Plus po grze na piasku czeka Cię dodatkowe czyszczenie kulek.
Ostatecznie możesz organizować gry na boiskach tartanowych, jednak jak masz możliwość wybieraj inną nawierzchnię. 

Pod żadnym pozorem nie korzystaj z boisk betonowych. Niewiele ich już zostało, jednak czasem możesz jeszcze spotkać się z takim pomysłem wśród organizatorów imprezy

Czy sezon na Bumper Ball się kończy?

Kolejny plus inwestycji w Bumper Ball – możesz z nich korzystać cały rok. W lato na zewnątrz a w zimę na halach. Oczywiście liczba zapytań i okazji do wynajmu w okresach zimowych jest mniejsza, jednak podczas ferii bądź w okresie przedświątecznym jest również dużo okazji do zarobku.

Niezależnie od tego czy planujesz zacząć swoją przygodę biznesową z czy chcesz dodać je jako kolejną swoją atrakcję do swojej oferty, Bumper Ball to pewna inwestycja, łatwa w prowadzeniu, z dużą ilością okazji do zarobku. 

Jeżeli chcesz kupić Bumper Ball od zaufanego dostawcy i nie martwić się o nic, skontaktuj się z nami. Od 4 lat organizujemy zabawę z Bumper Ball i zadbamy nie tylko o to, żebyś dostał kulki na czas. Dostaniesz również wsparcie po zakupie, materiały reklamowe na start oraz pomoc w przygotowaniu oferty sprzedażowej – tak żebyś mógł zacząć zarabiać jak najszybciej!

Zacznij zarabiać na dobrej zabawie już dziś!

You May Also Like…

Jaki rozmiar Bumper Ball wybrać?

Jaki rozmiar Bumper Ball wybrać?

Kule Bumper Ball - Jaki rozmiar wybrać? W naszej serii artykułów z Poradnika Inwestora Spogle omawialiśmy już jaki...

0 komentarzy

Wyślij komentarz