Jaki rozmiar Bumper Ball wybrać?

Jaki rozmiar Bumper Ball wybrać?

Autor Maciek

25 marca, 2020

Kule Bumper Ball – Jaki rozmiar wybrać?

W naszej serii artykułów z Poradnika Inwestora Spogle omawialiśmy już jaki materiał wybrać podczas zakupu kulek Bumper Ball. Teraz porozmawiamy o tym jaki rozmiar wybrać.

A rozmiar… ma znaczenie 🙂

Najczęściej spotykanymi rozmiarami kulek są 1,55m średnicy (ok. 7kg)  i 1,25m średnicy (ok. 6 kg).

Jaki rozmiar więc wybrać?

Wszystko zależy od tego do kogo głównie skierowana jest Twoja oferta. 

Standardowe kulki Bumper Ball 1,55m są głównie przeznaczone do użytku przez dorosłych i starszą młodzież. Dlaczego?

Kulki 1,55m są nieco cięższe więc łatwiej się będzie poruszać w nich osobom starszym. Zakrywają też większą część uczestnika zabawy. Dla osoby powyżej 1,5 m jest to wskazane ponieważ zakrywa najważniejsze elementy ciała – głowę oraz lędźwia – ale nadal umożliwia wygodną grę i poruszanie się.

Kolejnym aspektem jest miejsce w środku. Wraz ze średnicą kulki idzie ilość miejsca w wewnętrznym tunelu, do którego wchodzi uczestnik. Kulki w tym rozmiarze mają zdecydowanie więcej miejsca w środku i dzięki temu dorosły uczestnik z łatwością się tam zmieści. 

Małe kulki Bumper Ball 1,25m są przeznaczone głównie do użytku przez dzieci i młodzież.

Nie mówimy, że dorośli nie mogą korzystać, jednak wiąże się to z niewielkimi utrudnieniami.

Kulki o średnicy 1,25m są przede wszystkim lżejsze, dzięki czemu nawet 6 latki mogą spróbować swoich sił. Tunel wewnętrzny jest również lepiej dopasowany do potrzeb młodszych uczestników zabawy – jest tam mniej miejsca, dzięki czemu nie ma ryzyka, że podczas zabawy ktoś wypadnie z kulki. 

Od którego roku można korzystać z Małych Kulek? Teoretycznie nie ma dolnej granicy. Nawet najmłodsi mogą z nich korzystać pod opieką rodziców, dzięki czemu mamy zajęcia zarówno dla rodzica jak i dla dziecka.

Tutaj na przykład nasze kulki 1,25m podczas imprezy w piłkarskich przedszkolach Legii Warszawa

Ale czy tylko dzieciaki mogą korzystać z tego rozmiaru kulek? Nie!

Wielokrotnie korzystaliśmy z kulek rozmiar 1,25m podczas zajęć z dorosłymi. Wiąże się to jednak z dokładnym wytłumaczeniem procesu wchodzenia i wychodzenia z kulki, ale jest możliwe. Tutaj na przykład wykorzystania kulek 1,25 podczas wieczoru kawalerskiego

Jaki rozmiar kulek Bumper Ball wybrać? 

Tak jak napisaliśmy na wstępie – wszystko zależy od tego kto będzie Twoją główną klientelą. W idealnym świecie najlepiej byłoby mieć przygotowane dwa zestawy kulek na każdą okazję.
To nie jest tak, że jeżeli zdecydujesz się na jeden rozmiar kulek, odpada obsługa części imprez.

Mając Małe Kulki 1,25m nadal możesz wynajmować je na imprezy dla dorosłych. Będziesz musiał tylko przygotować dokładną instrukcję jak do nich wejść i z nich wyjść. Tak samo ze Standardowymi Kulkami 1,55m. Dzieci nadal będą mogły z nich korzystać. Będziesz się musiał tylko bardziej nagimnastykować wymyślając zabawy. Ale dla chcącego nic trudnego!

You May Also Like…

0 komentarzy

Wyślij komentarz