Jak wybrać odpowiedniego dmuchańca na każdą okazję?

Jak dobrać dmuchańca na każdą okazję

Autor Maciek

13 lutego, 2020

Przygotowanie wystrzałowej imprezy potrafi być stresującym zadaniem. Stresującym i zajmującym wiele czasu! Czym więc się kierować wyszukując idealną dmuchaną atrakcję na swoja imprezę? Wiekiem uczestników? Ilością uczestników? Dostępnym miejscem? To wszystko są bardzo dobre pytania.

W końcu wynajmujesz dmuchańca w jednym celu – sprawienia jak największej radości dzieciakom. I to jest równie ważne jak Twój budżet czy miejsce. 

Ale jak wybrać idealną atrakcję dla siebie? Zjeżdżalnia, zamek do skakania czy coś nowatorskiego? Spróbujemy Ci pomóc z tym problemem!

Dmuchańce dobrze dobrane pod okazję potrafią przyciągnąć tłumy na Twoja imprezę

Rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wynajmie dmuchańca:

1. Ile dzieci ma przyjść na imprezę?

Od tego zacznijmy całą przygodę z przygotowaniem imprezy. Od tego zależy liczba dmuchanych atrakcji oraz ich charakter.

Impreza urodzinowa w ogródku to zazwyczaj 10-20 dzieciaków. Większy piknik na stadionie, w szkole  lub w innym miejscu publicznym to nawet kilkaset dzieci. W zależności od rodzaju imprezy możesz przygotować dmuchańca dokładnie skrojonego pod oczekiwania dzieciaków (np. Foot Dart dla młodych piłkarzy) albo wybrać atrakcję, która trafi w gusta szerszej publiki ( stąd popularność dmuchanych zjeżdżalnia i zamków do skakania).

Jeżeli więc organizujesz imprezę dla mniejszej ilości dzieciaków możesz wybrać motyw przewodni. Masz grupę, która gra w jakiejś drużynie sportowej? Wspomniany Foot Dart, Bubble Football albo Piłkarski Bilard sprawdzi się idealnie.
Masz u siebie fanów łucznictwa albo Robin Hooda? Spraw im przyjemność i zorganizuj zabawę z Archery Games – będą mogli poczuć się jak prawdziwi łowcy

Podczas gry w Archery Games każdy może poczuć się jak bohater rodem z  opowieści o Robin Hoodzie

Organizujesz imprezę dla fanów strzelanek? W tym wypadku Laser Tag z replikami prawdziwych broni to będzie Twój strzał w dziesiątkę. 

A w przypadku większej imprezy? Postaw na atrakcje, które mają dużą przepustowość i spodobają się większości uczestników zabawy. Nie może pójść źle, jeżeli wybierzesz dmuchaną zjeżdżalnię.
Spójrzmy na sprawdzonego klasyka – dmuchaną zjeżdżalnię. Czym byłyby imprezy plenerowe bez nich? Myślisz, że wszystkie zjeżdżalnie sa takie same? Jeżeli dobrze poszukasz możesz znaleźć innowacyjne rozwiązanie również w tym zakresie.
Gigantyczna 6 metrowa zjeżdżalnia z mini torem przeszkód? Brzmi jak marzenie każdego uczestnika porządnej imprezy.

 

A może dmuchany tor przeszkód. Kto z nas jako dziecko nie lubił pościgać się na torze przeszkód? Kilkanaście lat  temu, żeby skorzystać z takich atrakcji trzeba było jechać do Kolorado (przynajmniej w Warszawie) albo wykorzystywać to co było na podwórku jako elementy toru.
Czasy się zmieniły i Tor może przyjechać do Ciebie. Dwie linie toru, na których mogą równolegle rywalizować dwie osoby brzmi jak idealna atrakcja niezależnie od wieku i liczby uczestników.

2. Jaki jest wiek Twoich uczestników?

 

Jeżeli planujesz imprezę dla najmłodszych uczestników raczej nie nastawiaj się na gigantyczne atrakcje. 6 metrowa zjeżdżalnia wygląda imponująco i w ogóle ale może odstraszyć najmłodsze dzieci. Tak samo Foot Dart czy Laser Tag – nie ważne jak bardzo kochają piłkę nożną czy counter strike’a, niektóre atrakcje mogą być za duże i za ciężkie.
Jakie więc atrakcje na imprezę dla najmłodszych?

Jeżeli chcesz zaoferować im zjeżdżalnie to wybierz coś mniejszego. I najlepiej w tematyce, którą lubią najbardziej.

A czy jest dziecko, które nie lubi bajek Disney’a? Więc na przykład zjeżdżalnia Kraina Lodu albo inna bajka będą gwarantowanym hitem.  

 A oprócz zjeżdżalni?

Oczywiście dmuchane zamki do skakania! Dzieciaki uwielbiają skakać. A gdyby pójść krok dalej i zrobić połączenie zamku do skakania i zjeżdżalni? Takie combo szczęścia. To też da się załatwić!

Combo skakaniec + zjeżdżalnia to świetne rozwiązanie kiedy znudziły Ci się już tradycyjne zamki do skakania. 2 razy więcej zabawy w podobnej cenie. 


Kolejna wersją dmuchanych atrakcji dla najmłodszych mogą być atrakcje typu “kilka w jednym”. Jeżeli dmuchana zjeżdżalnia jest super, combo zjeżdżalnia + skakaniec jest bardziej super to atrakcja 9w1 musi być… najsuprzejsza? 😀
Nieważne czy brzmi to dobrze po polsku, fakty są takie, że taki mini plac zabaw idealnie sprawdza się podczas imprez z najmłodszymi dzieciakami 

3. Ile masz miejsca?

 

Czy masz obszerny ogródek? Czy masz możliwość podciągnięcia prądu w dane miejsce?

Te i inne pytania są bardzo istotne przy organizowaniu imprezy.
Jeżeli masz wystarczająco dużo miejsca, możesz bez problemu zmieścić giga zjeżdżalnie czy urządzić mecz w bubble football.
Niektóre atrakcje wymagają również stałego dostępu prądu. Przygotowanie kul Bumper Ball do gry, wymaga ich wcześniejszego napompowania, ale później już gry mogą odbywać się bez dostępu do prądu.

Tak samo gry w Archery Tag. Możesz zorganizować grę w plenerze gdzie prąd nie jest w ogóle potrzebny. Ale możesz również wybrać opcję ze specjalnymi bunkrami, za którymi chowają się grający. One również na początku potrzebują napompowania.

Jednak większość dmuchanych atrakcji takich jak zjeżdżalnie, skakańce czy inne dmuchańce wymagają stałego dostępu do prądu do działania. Dlatego upewnij się, że w miejscu w którym planujesz postawić taką atrakcję jest wystarczająco dużo miejsca i zapewniony jest dostęp do prądu.

 

4. Czy planujesz zaangażować dorosłych?

 

Nie da się ukryć, że większość dmuchanych atrakcji jest przeznaczonych dla najmłodszych. W końcu ilu znasz dorosłych chętnych na świetną zabawę na Zjeżdżalni Kraina Lodu.  

Jednak spokojnie znajdziesz kilka atrakcji, które sprawdzą się zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Human Whack a Mole, Dmuchana Ścianka Wspinaczkowa, Wipeout Meltdown, Archery Tag. Lista jest naprawdę długa. Nie wspominając już ile razy byliśmy świadkami, że Bubble Football czy Foot Dart, zamówiony jako atrakcja na urodziny dziecka, wpada w ręce zazdrosnych rodziców, którzy sami próbują swoich sił

Zawsze możesz również poszukać inspiracji na imprezę integracyjną dla dorosłych z innymi atrakcjami

 

5. Jaki jest Twój budżet?

 

Najważniejsza kwestia – kasa! Zjeżdżalnie i inne dmuchańce są super, ale… też trochę kosztują. W zależności od tego gdzie organizujesz zabawę, mogą jeszcze dojść koszty dojazdu (różne firmy stosują różne przeliczniki, więc upewnij się zawczasu ile będzie Cię kosztować dowóz swojego wymarzonego dmuchańca).

W zależności od atrakcji, niektóre firmy również nie wypożyczają atrakcji na krócej niż 2-3h, co jest zrozumiałe, w końcu nierzadko bywa tak, że przygotowanie dmuchańca potrafi zająć dobre kilka godzin.  

Jeżeli więc masz ograniczony budżet i szukasz atrakcji dla dużej ilości osób wybierz atrakcję, która pozwala w jak najmniejszym czasie skorzystać jak najwięcej ilości osób, np. Bubble Football, mniejszy Dmuchany Tor Przeszkód albo mini plac zabaw dla najmłodszych.

 

I pamiętaj! Jakiegokolwiek wyboru nie podejmiesz, nie zepsujesz imprezy włączając do niego dmuchańca. Nieważne czy wybierzesz zjeżdżalnię, skakańca, czy cokolwiek innego, dmuchana atrakcja to gwarantowany hit na każdej imprezie!

 Dzieci będą miały kupę zabawy a dorośli będą mieli… upragnioną chwilę spokoju. No chyba, że czują się wyjątkowo zabawowo – wtedy sami będą mogli skorzystać.

Najważniejsze, że wszyscy są zadowoleni – a po to przecież organizujemy imprezy.

 

You May Also Like…

0 komentarzy

Wyślij komentarz