Gry i zabawy domowe część 4

Gry i zabawy domowe część 4

Autor Maciek

3 maja, 2020

Pomału era siedzenia w domu dobiega końca. Kolejne obostrzenia zostają zdjęte, a pogoda aż prosi by wyjść na zewnątrz dlatego jest to ostatnia seria dedykowana zabawom w domu.

Dzisiaj dorzucamy to pieca zestaw gier i zabaw w postaci wyścigów, które mogą zapewnić zabawę dla całej rodziny jak i dla grupy znajomych na długie godziny.
Gierki z powodzeniem sprawdzą się jako forma Team Buildingu albo nieformalna gierka z domownikami

Zabawa numer 1

Wyścigi:

Zabawa dla dzieci, której nazwa mówi większość zasad. Specyfika zabawy pozwala na tak naprawdę nieograniczoną liczbę wariantów wyścigów jakie można zrealizować.

Zasada główna jest prosta: Na sygnał zaczynamy się ścigać z punktu A do punktu B. Pierwszy na mecie wygrywa! Poniżej kilka propozycji:

– wyścig na czworakach w jedną stronę

– wyścig na czworakach tam i z powrotem

– To samo tylko ścigamy się tyłem.

– Wyścig kaczek czyli uczestnicy łapią się za kostki i ruszają. Żadna ręka nie może puścić kostki.

– wyścig raków czyli ustawiamy się w pozycji podporu tyłem, gdzie tylko nasze dłonie i stopy dotykają ziemi i nasze ciało skierowane jest brzuchem do sufitu.

– Do tej pozycji dodajemy dowolny przedmiot, który podczas wyścigu musimy utrzymać na naszym brzuchu np. piłka lub pluszak. Jeżeli dany przedmiot upadnie musimy się zatrzymać i ponownie ułożyć go na naszym brzuchu.

– Slalom czyli ustawiamy na podłodze pluszaki lub książki i na sygnał musimy pokonać wyznaczony tor. Wyścig można realizować we wszystkich przedstawionych wcześniej pozycjach.

– Wyścig przez wyznaczony tor przeszkód. Do wykonania toru można wykorzystać krzesła, stoliki, kije od szczotki, dywany, pudełka, taśmę, liny, książki, plastikowe kubki, rolki papieru toaletowego, plecaki, torebki i można tak wymieniać w nieskończoność. Warto zacząć tworzyć tor i potem wraz z kolejnymi wyścigami od razu pojawiają się pomysły na kolejne tory przeszkód.

– Wyścigi rydwanów: W parach jedna osoba siada na koc natomiast druga łapie dany koc za dowolne 2 rogi. Na sygnał Dwójki ścigają się. Jedna osoba stara się utrzymać równowagę nie wypadając z koca natomiast druga próbuje jak najszybciej przetransportować swój rydwan do mety.

Zabawa numer 2

Flip Cup

Układamy plastikowe kubki na skraju stołu  w dwa rzędy na przeciwko siebie. Na sygnał uczestnicy muszą przekręcić ,,pstryknięciem palcami” kubek tak by postawił się odwrotnie. Dopiero po udanej próbie przechodzimy do następnego kupka. Osoba, która jako pierwsza przekręci wszystkie kubki wygrywa.

Jeżeli potrzebujesz sprawdzonej zabawy integracyjnej to właśnie znalazłeś swojego faworyta

Poniżej wersja z wypełnionymi kubeczkami. Wybór należy do Was 😉

Zabawa numer 3

Odwrotne kubki

Podobna zasada co poprzednia gra z ta różnicą, że przekręcenia kubków wykonujemy dowolna techniką. Przy tym wariancie warto mieć minimum 10 kubków na stronę do wyścigu

W razie gdybyś potrzebował więcej gierek integracyjnych dla dorosłych wpadaj na naszego bloga:

7 najciekawszych gier integracyjnych dla dorosłych

Zabawa numer 4 

Sliding Towers:

Myślisz, że możesz przesunąć pustą puszkę po stole… używając tylko głowy? Oto wyścig o tytuł najszybciej poruszającej się twarzy.

Będziesz potrzebować

  • Sześć pustych puszek na gracza.
  • Pusty stolik.

Umieść pustą puszkę w pobliżu rogu stołu. Każdy gracz rozpoczyna gre przy jednym z rogów stołu. W pobliżu stołu umieść pozostałe puszki.

Zasady:

Każdy gracz musi przepchnąć pojedynczą puszkę od końca stołu do drugiego końca, używając tylko głowy i twarzy. Nie mogą dotknąć puszki rękami, szyją, ramionami itp. Ważne: puszka musi przesuwać się w pozycji pionowej. Jeżeli się przewróci należy puszkę ustawić znów na startowej pozycji i zacząć daną część wyścigu od nowa.

Kiedy gracz zepchnie puszkę na koniec stołu, natychmiast podnosi stos dwóch puszek, umieszcza je jedna na drugiej w swoim początkowym rogu i znów gra z większym stosem.

Po wieży z dwóch puszek gracze przechodzą do stosu 3 puszek.  Jeśli w dowolnym momencie dany stos przewróci się, jest on natychmiast przenoszony z powrotem do pozycji wyjściowej i gracz może spróbować ponownie.

Ta gra to wyścig! Pierwszy gracz, który zdobędzie trzeci stos puszek do końca stołu, wygrywa.

 

Zabawa numer 5

Zbierz swój zestaw.

Do tej zabawy musimy przygotować małe kawałki papieru, na których zapisane zostaną przeróżne słowa. Im więcej karteczek uda nam się przygotować tym większą grywalność gry tworzymy.

Zadanie jest proste: dany uczestnik musi zebrać jak najwięcej karteczek z napisem związanym z daną kategorią, którą wybierzemy do wyścigu np.:

Karteczki rozrzucamy dowolnie po stole, najlepiej zakryte. Uczestnicy losują jedną wybraną kategorię np. owoce, przyroda, filmy czy miasta. Możliwa modyfikacja to wybór dla każdego uczestnika zabawy innej kategorii. Wyznaczamy czas jaki mamy na zbieranie karteczek np. 30 sekund. Na sygnał rozpoczynamy poszukiwania! Oczywiście kto po sygnale ma najwięcej karteczek ze słowami pasującymi do danej kategorii wygrywa.

Więcej pomysłów na gry i zabawy do zrealizowania w domu znajdziesz w naszej księdze gier www.gamionary.pl

You May Also Like…

0 komentarzy

Wyślij komentarz