Domowe gry i zabawy ruchowe – część 3

Autor Maciek

6 kwietnia, 2020

Kwarantanna dzień  X. W końcu poznajesz swoją rodzinę. Liczba memów w tej samej tematyce przewyższa liczbę pojęć w Wikipedii. Netflix pomału się kończy, a kręgosłupy słabną od ciągłego siedzenia i leżenia.
Dla chętnych spróbowania czegoś nowego i lekko absurdalnego zapraszamy do kolejnej listy gier i zabaw w domu.
Przeczytaj też nasze poprzednie poradniki:

– 8 nietypowych gier domowych podczas kwarantanny

– Domowe gry ruchowe na kreatywność

Toilet Paper Challenge – 8 domowych gier z użyciem papieru toaletowego

Gry, które możesz zagrać bez wychodzenia z domu – z dzieckiem, żoną, matką lub kochankiem, a jedyne czego potrzebujesz to kilka rolek papieru toaletowego.

BONUS – w tekście znajdziesz dostępne modyfikacje plus przygotowaną specjalnie dla Was Kartę Wyników, żebyście mogli zdobywać punkty jak profesjonaliści! Obczaj już teraz

8 domowych gier z papierem toaletowym

Zabawa numer 1

LUDZKIE KAMIEŃ – PAPIER -NOŻYCE

 

Co jest potrzebne: nic

Gra dla minimum 2 osób powyżej 5 lat.

 

Każdy zna zasady legendarnej gry kamień, papier, nożyce. W celu urozmaicenia rozgrywki i dodania nieco więcej ruchu polecamy rozegrać partię używając do tego całego ciała. Zasady pozostają dokładnie takie same tylko zmieniamy ruchy z ułożenia samej dłoni do ułożenia całego ciała.

W ten sposób na trzy-czte-ry każdy błyskawicznie ustawia się albo w:

– Kamień: pełny przysiad obejmując rękoma swoje kolana.

– Papier: stajemy prosto trzymając obie ręce w górze jako przedłużenie własnego ciała.

– Nożyce: stajemy w rozkroku, ramiona w bok czyli taka ala rozgwiazda.

Zobaczycie ile śmiesznych sytuacji wytworzy się przez nagłą chęć zmiany zdania co do ułożenia ciała i zaczną wychodzić dziwne pozy. Ważne by wyliczenie było szybkie tak jak i ustawienie się w pozycji działo się jak najszybciej.
Na koniec ciekawostka. Czy wiecie, że w około 70% przypadków pierwsze wybierane są nożyczki? Spróbujcie zagrać z kimś do jednej wygranej nie mówiąc jej oczywiście o tej ciekawostce ;). 

Zabawa numer 2

Ultimate Ninja

Co jest potrzebne: nic

Gra dla minimum 3 osób powyżej 6 lat.

 

Oto zabawa dla prawdziwych Ninja!

Przenosimy się w klimat filmów kung fu i abstrakcyjnie wyolbrzymionych ruchów karate. Uczestnicy ustawiają się swobodnie w kole tak by mieć jak najwięcej przestrzeni wokół siebie.

Na sygnał każdy uczestnik zabawy jednym, płynnym, szybkim ruchem tworzy dowolna pozę. Teraz wybrany pierwszy uczestnik może wykonać jeden szybki płynny ruch bez zmieniania w trakcie kierunku.

Cel jego ruchu jest prosty: musi trafić dowolną osobę w dłoń. Może wykonać ruch ataku lub inny krok/skok w wygodniejszą pozycję.

Ważne! Gdy wykona już jeden szybki ruch, musi pozostać w tej pozycji. Może ją zmienić tak samo jednym szybkim ruchem tylko i wyłącznie w przypadku ataku w jego stronę.

Kolejność wykonywania ruchu według kierunku wskazówek zegara. Zapamiętajcie kolejność wykonywania ruchów, kto jest po kim. Jak tylko jedna osoba zakończy ruch, który może wykonać w dowolna stronę, następna osoba w kolejce może się ruszyć.

Dodawanie odgłosów walki w trakcie zabawy mile widziane. Pamiętajcie, że jest to zabawa i bezpieczeństwo jest tu najważniejsze!

Zabawa numer 3

Pinball Football

Cojest potrzebne: piłka

Gra dla minimum 4 osób powyżej 7 lat.

Uczestnicy stają swobodnie w kręgu twarzą do siebie w rozkroku pochyleni do przodu. Pomiędzy ich nogami znajduje się ich bramka.

Zadaniem każdej z osób jest strzelenie bramki przeciwnikowi. Piłkę można uderzać jedynie zaciśniętą pięścią (czyli tylko odbić zupełnie jakbyśmy stali się pinballową maszyną).

Nie wolno piłki łapać. Nie wolno poruszać nogami tj: krzyżować kolan, przesuwać stóp itd. Gdy dana osoba straci bramkę staje plecami do środka kręgu i od tej pory rozgrywa mecz w trudniejszej pozycji. Po wybiciu piłki na aut, grę wznawia prowadzący lub osoba, która jest najbliżej piłki. 

Zabawa numer 4

Ciche Igrzyska

Co jest potrzebne: papierowe talerze, balony/gumowe piłki/kulki z papieru, puste butelki, szpilki/groszek / lub dowolne alternatywy dla tych przedmiotów

Gra dla minimum 2 osób powyżej 6 lat.

 

Oto przed Państwem Mini Igrzyska Olimpijskie w domowym zaciszu.

W zależności od domowych/podwórkowych możliwości nie każda konkurencja będzie możliwa do zrealizowania dlatego ważne jest by organizować te konkurencje, które można bezpiecznie poprowadzić.

  1. Rzut dyskiem: Uczestnicy z wyznaczonej linii rzucają imitując technikę rzutu dyskiem, papierowym talerzem jak najdalej. 
  2. Pchnięcie kulą: Podobna zasada tylko wykorzystujemy do zabawy balon, piłkę lub kulkę papieru. 
  3. Sprint: Uczestnicy ustawiają się na wyznaczonych liniach prostych. Najlepiej użyć do tego kolorowej taśmy jako wyznacznik trasy. Na sygnał ścigają się grając w stópki czyli stawiając wzdłuż linii stopy tak by pięta zawsze stykała się w palcami drugiej stopy. Kto pierwszy dotrze do lini mety nie wypadając za linię, wygrywa. Jeżeli ktoś wypadnie za linie wraca na linię startu i zaczyna od początku.
  4. Skok do wody: Każdy gracz stoi na krześle lub ławce. Na przeciwko siebie ma ustawioną butelkę do której ma za zadanie opuścić pojedynczo szpilkę/groszek. Im więcej z nich wpadnie do środka butelki tym lepszy wynik.

Konkurencji można utworzyć znacznie więcej. Jeżeli macie propozycję podeślijcie ją nam, a z przyjemnością wypróbujemy i przedstawimy w kolejnej części gier i zabaw w domu. 

 

Wiemy, że niektóre zabawy na papierze brzmią dziwnie lecz na własnym przykładzie możemy powiedzieć, że warto najpierw je wypróbować. Opis nigdy nie odda frajdy jaką daje zabawa sama w sobie 😉

Napiszcie nam jaka zabawa podobała Wam się najbardziej!

You May Also Like…

Gry i zabawy domowe część 4

Gry i zabawy domowe część 4

Pomału era siedzenia w domu dobiega końca. Kolejne obostrzenia zostają zdjęte, a pogoda aż prosi by wyjść na zewnątrz...

0 komentarzy

Wyślij komentarz