Pływanie jako sposób na życie – dlaczego warto rozpocząć naukę pływania

Autor Mega

18 stycznia, 2024

Pływanie to coś więcej niż sport. To pasja na całe życie otwierająca do zdrowia i zadowolenia z życia.

Nauka pływania – jakie korzyści niesie

Rozważając rozpoczęcie nauki pływania, warto wziąć pod uwagę zarówno aspekty zdrowia fizycznego i psychicznego. Oto co oferuje podjęcie nauki:

Zdrowe ciało

Sport wodny to przede wszystkim ruch. Już od pierwszych lekcji pływania można poczuć efekty ogólnorozwojowe. Podczas ćwiczeń aktywne są wszystkie grupy mięśni. Wysiłek fizyczny w wodzie dodatkowo wspomaga układ krążenia i układ oddechowy.

Często pomijaną korzyścią, którą niesie ze sobą nauka pływania to korekcja wad postawy. Sport ten nie obciąża stawów i kości, ale za to przyczynia się do rozwoju mięśni, które podtrzymują nasze ciało i są odpowiedzialne za prawidłową sylwetkę. Nauce pływania towarzyszy też rozwój ruchowy. Ćwiczenia poprawiają zakres ruchów, a style pływackie rozwijają koordynację.

nauka pływania dla dorosłych gdynia

Zdrowy duch

Nauka pływania pozytywnie wpływa też na rozwój psychologiczny dzieci. Uczy dyscypliny i współzawodnictwa. Dzięki wyraźnym postępom, widocznym z zajęć na zajęcia oferuje poczucie spełnienia. Buduje wiarę w siebie i swoje możliwości. Rozwija zdrową pewność siebie.

Ta dziedzina sportu to też fantastyczny start dla dzieci i młodzieży mającej problemy z otyłością. W wodzie waga ciała ma o wiele mniejsze znaczenie a same ćwiczenia w oczach dziecka to więcej zabawy niż żmudnych ćwiczeń, w których już na samym początku widać braki w kondycji. Pływalnia to miejsce, gdzie młodzież może łatwo rozpocząć swoją drogę ku zdrowemu ciału, ale też budowaniu poczucia własnej wartości.

Warto też dodać, że sport w każdej postaci to fantastyczny środek na stres, tak wśród młodzieży, jak i dorosłych. Wysiłek fizyczny wytwarza endorfiny, które w połączeniu z rozładowaniem nadmiaru energii i napięcia mięśni są receptą na dobre samopoczucie.

Drzwi do innych sportów wodnych

Nauka pływania i kompetencje, które dzięki niej zdobywamy, torują drogę do rozwijania się w innych sportach takich jak nurkowanie czy surfing i jego nowoczesne wariacje. Nie należy też zapominać, że bez zaradności w wodzie, możemy zapomnieć też o wszelkich formach żeglarstwa.

Wyjątkowa szkoła pływania – Gdynia zaskakuje!

Jeśli interesuje Cię nauka pływania, Gdynia ma do zaoferowania wyjątkowy obiekt. Centrum Sportowe u Jezuitów to miejsce wyróżniające się na tle innych basenów i działających na nich szkółek. Głównymi atutami naszej szkoły są jakość, organizacja i bogata ofertą. Jest to miejsce na miarę XXI wieku.

W Centrum znajdziemy czyste niecki z ciepłą wodą. Atutem basenu jest jego przyjazny dla dzieci wygląd, dostęp do szerokiej gamy sprzętu służącego urozmaiceniu nauki i kadra specjalistów mogąca pochwalić się nie tylko umiejętnościami pływackimi, ale też wspaniałym podejściem do najmłodszych.

Zajęcia prowadzone są przez instruktorów z wieloletnim doświadczeniem i odpowiednim przygotowaniem pedagogicznym. Co ważne, ich referencje dostępne są do wglądu online.

Idealne miejsce do nauki pływania dla dzieci i młodzieży

nauka pływania dla dzieci gdynia

Przede wszystkim Centrum Sportowe u Jezuitów dba o dobre samopoczucie swoich uczniów. Pływalnia jest dostosowana do zajęć z dziećmi. Panuje na niej przyjazna atmosfera, która motywuje młodych pływaków.

Szkołę pływania wyróżnia indywidualne podejście. Nastawiona jest na budowanie więzi ze swoimi podopiecznymi. Zajęcia organizowane są w ciekawy i angażujący sposób, wykorzystując kreatywne ćwiczenia i zabawy oraz niezbędne akcesoria pływackie w postaci makaronów, desek, piłek i dmuchanych urządzeń pływackich.

Nauka dla małych dzieci i młodzieży

W Centrum sportowym znajduje się pierwsza powstała w Gdyni szkółka pływania dla niemowląt. Zajęcia odbywają się w weekendy w grupach, w których uczestniczą też rodzice. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku od 3 miesięcy do 4 lat. Nad każdymi zajęciami zawsze czuwa bogaty w wieloletnie doświadczenie instruktor pływania, dbając o bezpieczeństwo, rozwój i dobrą zabawę uczestników.

W ofercie pływalni znajdują się też zajęcia indywidualne i grupowe dla dzieci w wieku od 4 do 6 lat oraz dla młodzieży do lat 16. Szkoła prowadzi zajęcia w grupach wiekowych, gdzie różnica wieku nie wynosi więcej niż 3-4 lata.

Pływanie dla dorosłych

Szkoła pływania posiada też ofertę dla dorosłych. Oprócz standardowych zajęć indywidualnych i grupowych szkoła ma w swojej ofercie Szkolenia Total Immersion, dostępne indywidualnie lub w 2-osobowych grupach. Pod okiem licencjonowanego trenera, zgłębimy tajniki efektywnego pływania.

Zajęcia Total Immersion organizowane są dla doświadczonych i początkujących pływaków. Uczą zaawansowanych technik współpracy z wodą, rozwijają umiejętności oszczędzania energii i swobodnego poruszania się w wodzie.

W basenie i nie tylko

Centrum sportowe oferuje nie tylko naukę pływania. Obiekt posiada też dobrze wyposażoną, nowoczesną halę sportową. Na terenie obiektu organizowane są warsztaty Zumby i lekcje jazdy na rolkach. Co więcej, na terenie obiektu organizowane są też imprezy urodzinowe dla dzieci.

Całość bogatej oferty sprawia, że Centrum Sportowe u Jezuitów jest czymś więcej niż miejscem uprawiania sportu. Staje się częścią życia rodzinnego i drugim domem tak dla dzieci, jak i rodziców.

You May Also Like…

0 komentarzy

Wyślij komentarz