Ośrodki z najlepszymi obiektami sportowymi w Polsce

Autor Mega

8 marca, 2023

Korty tenisowe, centra odnowy biologicznej i mnóstwo wartych zobaczenia atrakcji turystycznych… duże aglomeracje miejskie mają tego pod dostatkiem. A jak to wygląda w przypadku mniejszych miejscowości? Czy obozy sportowe w Jarocinie, chociażby, mogą się równać z tym, co oferuje Warszawa lub Kraków? Sprawdźmy.

Sport w małym mieście

Sport w Polsce jest bardzo popularny. Jednak wybierając lokalizację na obóz, wielu organizatorów pomija mniejsze ośrodki. To błąd, nawet w małych miejscowościach bowiem można dziś znaleźć bogate zaplecze sportowe, które umożliwia zróżnicowany trening. Dobrym tego przykładem są Ustrzyki Dolne na Podkarpaciu. Do dyspozycji sportowców jest stadion miejski z bieżnią, duży nowoczesny basen czy szlaki turystyczne dostępne zarówno dla biegaczy, jak i miłośników kolarstwa górskiego. Krzesełkowy wyciąg narciarski działa także latem, a duży obszar lasów leżący w okolicy pozwala przeprowadzać treningi w bliskim otoczeniu przyrody. To idzie w parze ze stosowną bazą noclegową, oczywiście. Lokalne władze od lat kładą spory nacisk na sport właśnie i to widać gołym okiem. Podobnych miejscowości jest bardzo dużo w całej Polsce. Funkcjonują w nich liczne kluby. Warto więc zostawić duże i tłoczne ośrodki sportowe na rzecz tych, które wydają się na uboczu. Mogą Państwa zaskoczyć, i to pozytywnie.

Obozy sportowe w Jarocinie

Jarocin jest większy od Ustrzyk Dolnych i znajduje się w bardziej dogodnym miejscu na mapie. Blisko stamtąd do Poznania, Wrocławia czy Warszawy. To na pewno duży plus w porównaniu z miasteczkiem daleko na południu kraju, by nie powiedzieć – na prowincji. Jeśli chodzi zaś o zorganizowane obozy sportowe w Jarocinie, wyróżnia się zwłaszcza hotel Jarota. Sekcje pływackie dostają do dyspozycji cały kompleks basenowy. Mowa tu na przykład o basenie otwartym 50 × 20 m, który ma aż 8 torów w towarzystwie trybun mogących pomieścić 300-osobową widownię. To zatem nie tylko świetne miejsce na trening, ale i zorganizowanie zawodów, które zresztą mogą się odbyć również w aquaparku.

Aquapark w Jarocinie posiada basen sportowy o długości 25 m. Przy nim również znajdują się trybuny na 300 osób. Pamiętać jednak warto także o części rekreacyjnej. Zwłaszcza obozy sportowe dla dzieci powinny łączyć aktywność fizyczną z dobrą zabawą, prawda? Hotel Jarota oferuje dziką rzekę, dwie duże zjeżdżalnie czy na przykład masaże podwodne. A po intensywnym dniu dobrze jest spędzić chwilę czasu w profesjonalnym saunarium. Relaks tego typu to standard w nowoczesnym cyklu treningowym zarówno wśród młodzieży, jak i doświadczonych sportowców.

Z czego jeszcze słyną obozy sportowe w Jarocinie? Aktywność fizyczna w wodzie to tylko jedna z opcji tak naprawdę. Nowoczesna hala sportowa na przykład ma charakter wielofunkcyjny. Oznacza to, że można ją wykorzystać na wiele sposobów. Pełnowymiarowe boiska pozwalają na treningi siatkarskie, koszykarskie czy te związane z piłką nożną – na hali o wymiarach 44 × 22 m jest bardzo mało ograniczeń. Warto zaznaczyć, że obiekt spełnia europejską normę EN 14904 oraz DIN 18032. To między innymi dzięki wykorzystaniu nawierzchni Tarkett Omnisport w połączeniu z rusztem Lumaflex.

Jak Państwo widzą, obozy sportowe w Jarocinie to idealna alternatywa dla wielkich ośrodków. Do tego dorzućmy liczne zabytki znajdujące się w okolicy (mowa np. o parku miejskim Skarbczyk świadczącym o średniowiecznej przeszłości regionu). Nie zapomnijmy także o tym, że w Jarocinie słynący z dobrej muzyki festiwal co roku odbywa się na obrzeżach miasta.

You May Also Like…

0 komentarzy

Wyślij komentarz