Olsztyn – miasto pełne atrakcji

Autor Mega

22 lutego, 2023

Już teraz warto zarezerwować wakacje w Olsztynie. Na miejscu czeka wiele atrakcji, nie tylko piękna przyroda Mazur, ale też sportowe wyzwania i najciekawsze zabytki regionu. Czemu warto wybrać się właśnie do Olsztyna?

Perełka północy – Olsztyn nieodkrytym skarbem Polski

Olsztyn to miasto w północno-wschodniej Polsce, które oferuje turystom różnorodne atrakcje. Od zabytków po cuda natury — Olsztyn ma coś dla każdego. Niezależnie od tego, czy szukasz przygody na świeżym powietrzu, czy relaksującego dnia zwiedzania, Olsztyn ma to wszystko. Od Starego Miasta i Planetarium po Katedrę św. Jakuba i Jezioro Ukiel — odkryj, co Olsztyn ma do zaoferowania, korzystając z tego przewodnika po najważniejszych atrakcjach miasta. To co może Cię również zainteresować to dmuchańce w Olsztynie

 Olsztyn – oddaj się rozrywce

Olsztyn to piękne miasto w Polsce, położone w województwie warmińsko-mazurskim. Jest to doskonałe miejsce dla tych, którzy chcą odkrywać atrakcje i zajęcia, z których mogą korzystać zarówno miejscowi, jak i turyści. Od zabytków po nowoczesne miejsca rozrywki, Olsztyn ma coś dla każdego. Niezależnie od tego, czy interesuje Cię zwiedzanie muzeów, czy udział w zajęciach na świeżym powietrzu, jest wiele atrakcji, które zapewnią Ci rozrywkę podczas pobytu.

Wszyscy, którzy uwielbiają aktywny wypoczynek, powinni odwiedzić przystań kajakową na Łynie w Parku Centralnym. Nie brakuje też pięknych tras rowerowych, w otoczeniu nienaruszonej przyrody Warmii i Mazur. Miłośników sportowej rywalizacji skusi na pewno tor kartingowy Kormoran. Na małych sportowców czeka z kolei Park Linowy Olsztyn, z długim (liczącym 333 metry) podwójnym zjazdem tyrolskim dla młodzieży.

Plaża Miejska w Olsztynie – miejsce, które łączy sport i relaks

Wszystkie atrakcje w Olsztynie mogą się jednak schować przy największym olsztyńskim kąpielisku nad jeziorem Ukiel. Strefa Plaży Miejskiej obfituje w możliwości. Na spragnionych relaksu czekają strzeżone kąpieliska, wypożyczalnie leżaków, a także spacerowe rejsy po jeziorze statkiem „Cyranka”. Fanom aktywności fizycznej Plaża Miejska oferuje wypożyczalnię sprzętu wodnego (kajaki, łodzie żaglowe i wiosłowe, rowerki wodne) oraz możliwość wynajęcia motorówki. Na stałym lądzie sportowcy mogą się wyżyć na boisku do siatkówki, koszykówki lub piłki nożnej plażowej. Może odnajdziecie tutaj nowe pasje?

Jedyny słuszny kierunek – zwiedzanie

Stare Miasto w Olsztynie także zasługuje na to, by przykuć uwagę turystów. Datuje się aż na XIV wiek, a do połowy XIX wieku Olsztyn nie wychodził poza ulice Starego Miasta. Warto skorzystać z okazji, by zobaczyć Zamek Kapituły Warmińskiej, ze śladami obecności Mikołaja Kopernika. Słynny naukowiec miał tutaj swoje obserwatorium astronomiczne. Od roku 1945 w obiekcie swoją siedzibę ma Muzeum Warmii i Mazur. W Starym Mieście znajduje się również symbol miasta, baba pruska, stojąca na dziedzińcu Zamku Kapituły Warmińskiej. Niektórzy twierdzą, że wystarczy oprzeć się o nią plecami, by poczuć magiczną moc. Na rynku Starego Miasta znajdziemy także Bramę Górną, czyli fragment ocalałego pasma murów obronnych. Wygląda na to, że w centrum Olsztyna trudno się nudzić.

Atrakcje dla dzieci – co robić po zejściu z plaży?

Nie ma nic przyjemniejszego niż kąpiele w ciepłej wodzie jeziora i buszowanie w piasku, jednak nawet taki wakacyjny sen może się znudzić najmłodszym. Gdy pogoda nie sprzyja, warto odwiedzić Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium. Na pewno zrobi ono na dzieciach imponujące wrażenie. Olsztyńskie Centrum Bowlingu pozwoli sprawdzić swoje siły w grze w kręgle. Więcej atrakcji odnajdziesz na https://www.hotel-warminski.com.pl/atrakcje/olsztyn.

You May Also Like…

0 komentarzy

Wyślij komentarz