Jak aktywnie spędzić czas w Warszawie

Autor Maciek

6 kwietnia, 2021

Warszawa, stolica kraju, którego liczba obywateli jest bliska 38 milionom. To ponad 500 km2 powierzchni, największego miasta w Polsce. W którym możemy znaleźć liczne muzea, galerie sztuki i handlowe. 700 lat historii grodu leżącego nad Wisłą, w którym znajdziemy:

· 30 Teatrów,

· ponad 100 Muzeów,

· kilkadziesiąt Galerii.

To także ponad 50000 hektarów przestrzeni na aktywne spędzanie czasu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Najpopularniejsze atrakcje w Warszawie

Każdy chętny i chętna na spędzenie swojego wolnego czasu w ruchu, także znajdzie dla siebie miejsce. Liczne parki, kilometry ścieżek rowerowych, a nawet lasy. Może się wydawać absurdem, ale nawet miłośnicy białego szaleństwa znajdą coś dla siebie. Może niekoniecznie miłośnicy narciarstwa zjazdowego, ale już na biegówkach jest, gdzie pobiegać. Jeżeli tylko sypnie białego puchu, to Kampinoski Park Narodowy zapewni miejsce do biegania.

Dla wszystkich organizujących imprezy, festyny bądź nawet urodziny czeka oczywiście szeroka gama atrakcji eventowych do wyboru, w tym najciekawszych dmuchańców w Warszawie.

Miłośników saneczek zaprasza górka, w Parku Moczydło, w którym w okresie letnim możemy skoczyć na bungee, a potem wybrać się na parku wodnego i popływać w basenach pod otwartym niebem. Dla miłośników sportów wodnych czekają liczne baseny, w tym najwyżej położony basen, który znajduje się w Pałacu Kultury i Nauki. Do tego dochodzi Wisła i kanały na Praskiej stronie rzeki, czy leżący praktycznie w granicach miasta Zalew Zegrzyński. Pływanie wpław, nurkowanie, kajaki czy żeglowanie to wszystko można znaleźć na miejscu. Zajrzyj tutaj jeżeli szukasz ciekawostek o Warszawie

Miasto dysponuje także stadionami i boiskami, zarówno do gry w piłkę jak i lekkoatletycznymi. Bogatą ofertą uzupełniają hale sportowe, a nawet całoroczne lodowisko z boiskiem do gry w hokeje. Nie można także zapomnieć o siłowniach, tych pod dachem jak i tych na świeżym powietrzu. 

Oprócz takich klasycznych form aktywność mieszkańcy i goście mogą korzystać z wszelakich innych dobrodziejstwa. W licznych szkołach można nauczyć się prawdopodobnie każdej formy tańca od klasyki po nowoczesność. Wszelkiego rodzaju formy fitnessu, yogi, czy Tai Chi. W specjalnej wieży, pod dachem można uczyć się „skakania z samolotu”, a w skatepark szlifować swoje umiejętności. 

Można też inaczej np. Bubble Football to nowy sposób na aktywne spędzanie czasu.

Bubble Football - wieczór kawalerski na Warszawiance

Piłka nożna w dmuchanych kulach. Uczestnicy zakładają na siebie wielkie, wypełnione powietrzem kule, które w pewnym stopniu ograniczają ich ruchy, ale pozwalają na radosne trykanie się zawodników. Powietrzna kurtyna, w którą zostają wyposażeni zawodnicy, pozwala na bezbolesne i bez urazowe zderzanie się poszczególnych osób ze sobą. Takie podejście do zabawy wprowadza nową wartość do gry w piłkę nożną. Oprócz standardowych taka forma zabawy wprowadza szereg nowych możliwości ograniczonych tylko wyobraźnią uczestników zabawy. Zobacz jak wygląda Bubble Football Warszawa

Innym pomysłem jest Archery Tag, to ciekawe połączenie współczesnej potrzeby grupowej rozrywki z pradawną sztuką łucznictwa. Zabawa, która sprosta oczekiwaniom w rodzinnym gronie, grupie znajomych, czy też jako „szkolenie integracyjne” w firmie. W zależności od potrzeb dostępne są różne formy rozrywki. Niezmienna jest duża dawka pozytywnej energii i radość z aktywnego spędzania czasu. Zabawa z łukiem jest podobna do rozgrywki paintball, ale zamiast markera używamy łuku i odpowiednio przygotowanych strzał. Pozwala nam to poczuć średniowieczny klimat i wcielić się w rolę Robin Hooda. Ciągły ruch, dynamika i podpowiedzi organizatorów jak wyciągnąć maksimum radości to znaki rozpoznawcze łuczniczej ekipy z Warszawy. 

Do tego dochodzą niezliczone kilometry tras do spacerowania, biegania, jazdy na rolkach czy rowerze. Kilometry ścieżek rowerowych i liczne parki. Pod względem rozbudowania infrastruktury miasto nie ma się czego wstydzić. Owszem znajdą się malkontenci i tak można by było zrobić to lepiej, ale nie można zaprzeczyć, że to, co jest, sprzyja aktywnemu wypoczynkowi.

Podsumowując, możemy stwierdzić, że w Warszawie każdy znajdzie coś dla siebie. Jednak miłośnicy wyższej kultury, kultury masowej, a także ci którzy ponad wszystko cenią sobie aktywne spędzanie czasu. Łatwy, powszechny i zróżnicowany dostęp do najróżniejszych form aktywności. Można przebierać w ofertach różnych firm i instytucji, śmiało możemy postawić i udowodnić tezę, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Zobacz również: Jak wybrać miejsce na imprezę okolicznościową?

You May Also Like…

Pomysł na kawalerski Warszawa

Pomysł na kawalerski Warszawa

Kiedy zbliża się ten wielki dzień warto mieć zaplanowane wyjątkowe atrakcje na najwyższym poziomie. W końcu wieczór...

0 komentarzy

Wyślij komentarz