Gry i zabawy integracyjne online czyli jak spędzać kreatywnie czas przed kamerką?

Gry i zabawy integracyjne online

Autor Maciek

20 kwietnia, 2020

W tym tygodniu postawiliśmy sobie wyzwanie!

Postanowiliśmy zebrać pomysły na gry i zabawy, które można realizować na wszelkiego rodzaju spotkaniach online. Temat trudny, bo możliwości są ograniczone. Nic w końcu nie może zastąpić bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem.

Jednak jak sami zapewne zauważyliście, w internecie jest szał na kreatywne pomysły co robić w domu. Jest to doskonały przykład jednej z podstawowych zasad kreatywności: ,,By być kreatywnym potrzebna jest odrobina frustracji”. Gdy pojawiają się ograniczenia i problemy to nasz mózg kombinuje na bazie zdobytej wcześniej wiedzy i umiejętności jak tu to wszystko ominąć.

Poniżej przedstawiamy Wam kilka pomysłów na integrację online bez gier komputerowych. Niektóre pomysły mogą być częściowym powtórzeniem wpisów odnośnie zabaw w domu.

Zabawa numer 1

Ręczne kalambury

Zazwyczaj spotkania online wyglądają tak, że widzimy uczestników od klatki piersiowej w górę. Chcemy widzieć wszystkich dlatego musimy siedzieć blisko monitora. Tutaj świetnym pomysłem mogą być kalambury, gdzie do odgadnięcia haseł używamy tylko naszych rąk i mimiki twarzy.

Można podzielić się na drużyny lub grać indywidualnie. Osoba pokazująca wybiera sama hasło. Dobrym rozwiązaniem jest ograniczyć hasła do różnego rodzaju scenek z życia

Zabawa numer 2

Klasyczne kalambury

Zabawę zna niemal każdy. Jedna osoba pokazuje, a reszta zgaduje. Staje w odpowiedniej odległości od kamery by wszystkie ruchy były widoczne i jazda. Kto pierwszy krzyknie poprawną odpowiedź zdobywa punkt.

Zabawa numer 3

Jaka to melodia?

Wybieramy jedną osobę, która jest DJem. Znajdujemy składankę ,,jaka to melodia” na Spotify lub Youtube bądź tworzymy własną. DJ puszcza utwór i obserwuje, kto pierwszy zgłasza się do odpowiedzi. Wtedy od razu zatrzymuje piosenkę i udziela głosu danemu uczestnikowi. Jest to gra indywidualna, a każda odgadnięta piosenka to jeden punkt.

Zabawa numer 4

Głupie miny

Jest to zabawa na rozluźnienie nastroju. Wybieramy jedną osobę, która przygotowuje specjalną oryginalną minę. Może zrobić to poza kamerką tak by efekt był jak najśmieszniejszy i zaskakujący.

Gdy uczestnik jest gotowy siada przed kamerką i robi daną minę. Zadaniem pozostałych uczestników jest jej powtórzenie. Następnie jedna osoba robi zdjęcie lub print screena ze swojego monitora.

By dodać pikanterii możemy wprowadzić punktację: autor danej miny wybiera jego zdaniem najwierniejszą kopię miny lub top 3. Inną formą punktacji jest opcja, gdzie każdy uczestnik oddaje swój głos na jedną minę, a każdy głos to punkt. Zabawa może przynieść dużo śmiechu.

Zabawa numer 5

„P”

Zabawa już pojawiła się w naszym zestawieniu, lecz świetnie nadaje się do gier online. Jedna osoba wybiera dowolny wyraz, który nie może się zaczynać na literę ,,P’’.

Zadaniem drużyny jest odgadnięcie hasła, a wyznaczona osoba musi je wyjaśnić używając tylko i wyłącznie słów na literę P (np. potwierdzam, przeczę, przeinaczać, podobne, próbuj itp.). Drużyna może zadawać rozmaite pytania, które pomogą w nakierowaniu na właściwy trop. Żeby gra była dynamiczna, warto ustawić limit czasowy np. 2 minuty. Drużyna, która zgadnie więcej haseł wygrywa!

Zabawa numer 6

20 Pytań

Równie legendarna zabawa słowna. Wybieramy kategorie np. filmy oraz jedną osobę, która zaczyna. Wybiera ona tytuł filmu i nie mówi pozostałym graczom. Teraz uczestnicy mają 20 pytań na odgadnięcie jaki to film. WAŻNE: Pytania muszą być tak sformułowane by można była na nie odpowiedzieć tak lub nie. Próba odgadnięcia filmu również liczy się jako pytanie. Jeżeli uczestnicy nie odgadną w przeciągu 20 pytań punkt zdobywa osoba z hasłem.

Gry Bonusowe

Gry i zabawy słowne

Gry słowne są idealnym formatem, który możemy zastosować w spotkaniach towarzyskich przed kamerką. Również są świetną zabawą w ramach godziny wychowawczej czy spotkań integracyjnych wśród pracowników. Gier jest mnóstwo. Jeżeli nie masz przygotowanych gier lub szukasz czegoś nowego to sprawdź nasz wpis na temat gier i zabawch słownych.

Na pewno znajdziesz coś dla siebie

Integracyjne gry i zabawy słowne

Teraz Twój ruch!

Zaproponowane przez nas gier to tylko początek. Liczymy na Waszą kreatywność! Nagrywajcie swoje wyniki i wymyślajcie własne gry

You May Also Like…

0 komentarzy

Wyślij komentarz