fbpx

Gry i zabawy integracyjne online czyli jak spędzać kreatywnie czas przed kamerką?

Gry i zabawy integracyjne online

Autor Maciek

20 kwietnia, 2020

W tym tygodniu postawiliśmy sobie wyzwanie!

Postanowiliśmy zebrać pomysły na gry i zabawy, które można realizować na wszelkiego rodzaju spotkaniach online. Temat trudny, bo możliwości są ograniczone. Nic w końcu nie może zastąpić bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem.

Jednak jak sami zapewne zauważyliście, w internecie jest szał na kreatywne pomysły co robić w domu. Jest to doskonały przykład jednej z podstawowych zasad kreatywności: ,,By być kreatywnym potrzebna jest odrobina frustracji”. Gdy pojawiają się ograniczenia i problemy to nasz mózg kombinuje na bazie zdobytej wcześniej wiedzy i umiejętności jak tu to wszystko ominąć.

Poniżej przedstawiamy Wam kilka pomysłów na integrację online bez gier komputerowych. Niektóre pomysły mogą być częściowym powtórzeniem wpisów odnośnie zabaw w domu.

Zabawa numer 1

Ręczne kalambury

Zazwyczaj spotkania online wyglądają tak, że widzimy uczestników od klatki piersiowej w górę. Chcemy widzieć wszystkich dlatego musimy siedzieć blisko monitora. Tutaj świetnym pomysłem mogą być kalambury, gdzie do odgadnięcia haseł używamy tylko naszych rąk i mimiki twarzy.

Można podzielić się na drużyny lub grać indywidualnie. Osoba pokazująca wybiera sama hasło. Dobrym rozwiązaniem jest ograniczyć hasła do różnego rodzaju scenek z życia

Zabawa numer 2

Klasyczne kalambury

Zabawę zna niemal każdy. Jedna osoba pokazuje, a reszta zgaduje. Staje w odpowiedniej odległości od kamery by wszystkie ruchy były widoczne i jazda. Kto pierwszy krzyknie poprawną odpowiedź zdobywa punkt.

Zabawa numer 3

Jaka to melodia?

Wybieramy jedną osobę, która jest DJem. Znajdujemy składankę ,,jaka to melodia” na Spotify lub Youtube bądź tworzymy własną. DJ puszcza utwór i obserwuje, kto pierwszy zgłasza się do odpowiedzi. Wtedy od razu zatrzymuje piosenkę i udziela głosu danemu uczestnikowi. Jest to gra indywidualna, a każda odgadnięta piosenka to jeden punkt.

Zabawa numer 4

Głupie miny

Jest to zabawa na rozluźnienie nastroju. Wybieramy jedną osobę, która przygotowuje specjalną oryginalną minę. Może zrobić to poza kamerką tak by efekt był jak najśmieszniejszy i zaskakujący.

Gdy uczestnik jest gotowy siada przed kamerką i robi daną minę. Zadaniem pozostałych uczestników jest jej powtórzenie. Następnie jedna osoba robi zdjęcie lub print screena ze swojego monitora.

By dodać pikanterii możemy wprowadzić punktację: autor danej miny wybiera jego zdaniem najwierniejszą kopię miny lub top 3. Inną formą punktacji jest opcja, gdzie każdy uczestnik oddaje swój głos na jedną minę, a każdy głos to punkt. Zabawa może przynieść dużo śmiechu.

Zabawa numer 5

“P”

Zabawa już pojawiła się w naszym zestawieniu, lecz świetnie nadaje się do gier online. Jedna osoba wybiera dowolny wyraz, który nie może się zaczynać na literę ,,P’’.

Zadaniem drużyny jest odgadnięcie hasła, a wyznaczona osoba musi je wyjaśnić używając tylko i wyłącznie słów na literę P (np. potwierdzam, przeczę, przeinaczać, podobne, próbuj itp.). Drużyna może zadawać rozmaite pytania, które pomogą w nakierowaniu na właściwy trop. Żeby gra była dynamiczna, warto ustawić limit czasowy np. 2 minuty. Drużyna, która zgadnie więcej haseł wygrywa!

Zabawa numer 6

20 Pytań

Równie legendarna zabawa słowna. Wybieramy kategorie np. filmy oraz jedną osobę, która zaczyna. Wybiera ona tytuł filmu i nie mówi pozostałym graczom. Teraz uczestnicy mają 20 pytań na odgadnięcie jaki to film. WAŻNE: Pytania muszą być tak sformułowane by można była na nie odpowiedzieć tak lub nie. Próba odgadnięcia filmu również liczy się jako pytanie. Jeżeli uczestnicy nie odgadną w przeciągu 20 pytań punkt zdobywa osoba z hasłem.

Gry Bonusowe

Gry i zabawy słowne

Gry słowne są idealnym formatem, który możemy zastosować w spotkaniach towarzyskich przed kamerką. Również są świetną zabawą w ramach godziny wychowawczej czy spotkań integracyjnych wśród pracowników. Gier jest mnóstwo. Jeżeli nie masz przygotowanych gier lub szukasz czegoś nowego to sprawdź nasz wpis na temat gier i zabawch słownych.

Na pewno znajdziesz coś dla siebie

Integracyjne gry i zabawy słowne

Teraz Twój ruch!

Zaproponowane przez nas gier to tylko początek. Liczymy na Waszą kreatywność! Nagrywajcie swoje wyniki i wymyślajcie własne gry

You May Also Like…

Co to jest Team building

Co to jest Team building

Plusy posiadania zgranego zespołu są pewnie znane wszystkim. Lepsze efektywność, mniej zwolnień, wyższy zysk. Nie...

0 komentarzy

Wyślij komentarz