Aktywna Impreza Firmowa – Najciekawsze pomysły w 2023

Autor Maciek

10 lutego, 2020

Branża eventowa rośnie z roku na rok. Pomysły na atrakcje eventowe to już o wiele więcej niż wynajem dmuchanej zjeżdżalni. Technologia idzie mocno do przodu, a wraz z nią pomysły na atrakcje. W końcu każdy dąży do efektu WOW, który rośnie już do rangi ,,must have” na evencie. A to właściwie oznacza, że staje się ,,normą”.

Na skróty - lista wszystkich atrakcji

Najciekawsze atrakcje eventowe w 2020

1. Zero Latancy

2. Archery Tag

3. Energorower

4. Nerf Arcade

5. Human Whack a Mole

6. Atari Pong

 

Tradycyjna i znana atrakcja eventowa również może zrobić solidny efekt WOW, jeżeli jest genialnie poprowadzona i przedstawiona. Dobra impreza integracyjna nie wymaga specjalistycznego sprzętu. Ale niewątpliwie nie zaszkodzi mieć w zapasie jakiegoś niebanalnego asa w rękawie.

Tu już trzeba by było wejść w dywagację co znaczy efekt WOW i jak się go mierzy, ale tę dyskusję może zostawmy na inną okazję. Dzisiaj skupmy się na atrakcjach, które naszym zdaniem mają szansę zabłysnąć w 2020

Aktywują uczestników i naszym zdaniem mają potencjał na przyszłość:

1. Zero latency

To technologia, która pozwala uczestniczyć w zabawie w wirtualnej rzeczywistości z zachowaniem pełnej swobody od kabli. Koncepcja jest bardzo przyszłościowa.
Uczestnicy w przystosowanym pomieszczeniu nakładają plecaki wraz z karabinem i goglami VR. Cały mechanizm spakowany jest do niedużego plecaka, a rozlokowane po całej przestrzeni kamery aktualizują naszą lokalizację.

Sama zabawa jest prosta, wybieramy grę niczym w klasycznym VR, wchodzimy do pomieszczenia o powierzchni około 200 metrów kwadratowych i przenosimy się w zupełnie inny świat. Nagle widzimy przed sobą korytarze, drzwi, postacie, słyszymy dźwięki i widzimy naszych kolegów wcielonych w żołnierzy lub inne
postaci. Największym plusem jest przestrzeń i swoboda ruchu. Chodzimy po całym pomieszczeniu nie będąc uwiązanym kablami. Atrakcja ta powstała w Australii już kilka lat temu i pomału zaczyna nabierać popularności. Obecnie z Zero Latency można skorzystać już w 20 krajach.

 Więcej możesz zobaczyć tutaj: https://zerolatencyvr.com/

2. Archery Tag

Czas na alternatywę dla legendarnej atrakcji jaką jest Paintball. Bitwy łuczników polegają na drużynowych walkach, gdzie uczestnicy strzelają do siebie nawzajem z łuku za pomocą strzał ze specjalnym piankowym grotem. Scenariusze gier wymagają w dużej mierze sprawnej komunikacji, umiejętnego podziału zadań i szybkiej reakcji.

Archery Tag jako drużynowa integracja ma mnóstwo plusów i z uwagi na swoją innowacyjną formę coraz częściej jest wybierana jako niskobudżetowa atrakcja integracyjna. Oficjalna forma tej aktywnej rozrywki powstała W Stanach Zjednoczonych już w 2011 roku, jednak w ostatnich latach na polskim rynku zaczyna nabierać uznania.
Więcej na temat tego jak zostać Robin Hood’em znajdziesz tutaj: www.archerygames.pl

3. Energorower – czyli ekologiczne wyścigi

Na rowerze samochodem! Mityczne powiedzenie wreszcie stało się realne 😉 Eko atrakcje są obecnie na topie, co nas bardzo cieszy. Energorower to urządzenie, na którym wytwarzamy energię poprzez pedałowanie. Energia ta napędza samochodziki znajdujące się na przygotowanym wcześniej torze, ale trzeba
uważać! Zbyt szybkie pedałowanie może wyrzucić wyścigówkę z toru, więc trzeba
jeździć ostrożnie. Sama koncepcja energorowerów pozwala na szereg różnych
możliwości gromadzenia energii w ekologiczny sposób. To koncepcja z ogromnym
potencjałem i oby więcej takich pomysłów!

Zobacz więcej na temat ENERGOROWERU

4. Nerf Arcade

W dobie VR i gier komputerowych wspaniale jest zobaczyć wzrost popytu na maszyny typu arcade. Mówi się, ze moda wraca średnio co „x” lat, więc i tu można zauważyć pewną prawidłowość.

Retro styl jest modny i dzięki temu powstają ładne nowe maszyny arcade. Jedną z nowości jest Nerf Arcade. Zabawa polega na szybkiej reakcji i celnym strzelaniu z tzw. Nerf blastera w stronę monitora. Jest to ekscytująca gra dla osób właściwie w każdym wieku. Daje możliwość wygrywania klasycznych ,,ticketów” lub gry na najwyższy wynik dla wiecznej
chwały. Kolejki na evencie gwarantowane.

https://rawthrills.com/nerf-arcade/

 

5. Dmuchaniec Human Whack a Mole

 

Pozostajemy w klimacie retro konsol, ale przenosimy je do świata dmuchanych atrakcji! Automat do gry ,,polowanie na kreta” to klasyk wśród gier typu Arcade. Uważamy, że może również stać się klasykiem wśród dmuchańców.

Jest to absolutny hit sezonu jeżeli chodzi o dmuchane atrakcje dla dzieci. Tym razem każdy uczestnik może wcielić się w rolę pacającego młotkiem (Ogrodnika), jak i każdy może stać się kretem. W tej odsłonie kret zbiera piłeczki, które leżą tuż pod nosem Ogrodnika. Ubaw ogromny! Świetnie jest zobaczyć uśmiechnięte, zamęczone i tryskające energią twarze znajomych z firmy.
Więcej na temat Human Whack a Mole znajdziesz tutaj:
https://www.spogle.pl/human-whack-a-mole/ 

6. Atari Pong

Zupełnie przypadkowo ponownie robimy powrót do przeszłości. Oto interaktywny stolik kawowy, na którym zagramy w jedną z pierwszych gier komputerowych – Pong! Hit z lat 70-tych powraca w nowoczesnym wydaniu. Dwie ścianki i piłka, którą należy odbić tak, by przeciwnik sam nie zdołał jej odbić. To jest to!
Wciągająca niczym odkurzacz klocki lego atrakcja służy przy okazji jako stolik kawowy. Wystarczy schować panele sterujące. Dodatkowo, jak to każde szanujące się urządzenie elektryczne, ma zainstalowany bluetooth. By dopełnić bajer producenci dodali piękny zegar LEDowy oraz ładowarkę USB.
https://www.tablepongproject.com/ .

 Co prawda sporo atrakcji w tym zestawieniu z aktywnością fizyczną ma tylko ciut wspólnego. W końcu technologia to element, który wszyscy chcą teraz wykorzystać, a to często zabija ruch i sporo naturalnej formy zabawy. Widać tendencję do unowocześniania wszystkiego co możliwe. Czy to dobrze biorąc pod uwagę nasz tryb życia oraz ontogenezę? Trudny temat, który z pewnością kiedyś weźmiemy pod lupę 😉

 

You May Also Like…

0 komentarzy

Wyślij komentarz